Відділення будівництва та цивільної інженерії Кропивницького будівельного коледжу веде підготовку спеціалістів за спеціальностями:
192 «Будівництво та цивільна інженерія», ОПП «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»;
192 «Будівництво та цивільна інженерія», ОПП «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання»;
192 «Будівництво та цивільна інженерія», ОПП «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів».

Будівельна спеціальність є спеціальністю, з якої почав існування наш коледж. Створений в1930 році він має добрі традиції, які відділення продовжує і в теперішній час. Значна кількість інженерно-технічних працівників будівельних організацій – наші випускники. Багато з них досягли значних успіхів в своїй діяльності. Серед них: Кальченко Валерій Михайлович, Сибірцев Василь Іванович, Мухін Василь Георгійович, Пузаков Володимир Тихонович 

Підготовка фахівців за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» ОПП «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання» розпочата в 1999 році, а за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія», ОПП «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів» в 2009 році.
В теперішній час на відділенні навчається близько 400 здобувачів освіти. З них близько 100 здобувачів навчається тільки на «відмінно» і «добре».
Виробничими базами спеціальностей відділення є будівельні, територіально – виробничі та навчально –виробничі об`єднання, підприємства житлово-комунального господарства, підрозділи газових служб промислових підприємств і аграрно – промислового комплексу, проектні організації міста Кропивницького та Кіровоградської області.

Викладачі відділення, здобувачі освіти, продовжуючи добрі традиції, постійно працюють над вдосконаленням підготовки спеціалістів, поліпшенням методичного забезпечення та матеріально – технічної бази коледжу.

Коледж співпрацює з відповідними галузевими підприємствами для подальшого працевлаштування випускників відділення.

Підтримуються зв`язки та укладені договори про співпрацю в галузі підготовки фахівців з багатьма університетами та академіями: Центрально – українським національним технічним університетом, Полтавським національним технічним університетом імені Кондратюка, Одеською державною академією будівництва та архітектури, Національним університетом «Львівська політехніка». Випускники відділення будівництва та цивільної інженерії коледжу мають можливість продовжувати навчання на 2 – 3 курсах в цих навчальних закладах.